Regionalne Towarzystwo Muzyczne  w Kutnie


Staszica 8,   99-300 Kutno                                                                  tel/fax 24 254 79 37                                                                          rtm.kutno@wp.pl      
                                                                                                                                                     
BYĆ KOBIETĄ 2016
ROZDŹWIĘKI 2014 - KONCERT FINAŁOWY
ROZDŹWIĘKI 2014 Eliminacje
Być Kobietą 2014
Wigilia przed Ratuszem 2013    foto - www.kutno.com.pl

"PIOSENKI Z DZWONKAMI" W dniu 19 grudnia w sali widowiskowej KDK w Kutnie odbył się Koncert Świąteczny w wykonaniu dzieci i młodziezy z Sekcji Wokalnej MDK w Kutnie. Gościnnie wystąpiły również maluchy z sekcji tanecznej (prow. Małgorzata Kubiak) oraz z sekcji teatralnej (prow. Młgorzata Marciniak). Więcej o koncercie - kliknij na foto:

VII Konkurs Kolęd i Pastorałek
Koncert Galowy Konkursu Literackiego im. Szaloma Asza
Promocja płyty "List do dzieci"
Koncert z okazji 3 maja 
więcej kliknij na foto

W dniu 24 stycznia 2013 r. w sali widowiskowej KDK odbył się koncert pieśni i piosenek patriotycznych, w wykonaniu dzieci i młodzieży z sekcji wokalnej MDK w Kutnie.
W koncercie zabrzmiały utwory, które znalazły się na nagranej w 2012 roku płycie „Dla Ciebie Polsko”.
Jest to  pierwsza, profesjonalnie nagrana i wydana płyta, w wykonaniu sekcji wokalnej MDK, która została bardzo ciepło przyjęta przez zebraną publiczność.
Wykonawcom i twórcom płyty gratulowali min. Prezydent Miasta Kutno P. Zbigniew Wdowiak oraz Starosta Powiatu Kutnowskiego P. Mirosława Gal – Grabowska. 

więcej kliknij na foto

więcej o koncercie również na http://www.kutno.pl/?pg=aktualnosci&zoom=1338 

W dniu 15 grudnia 2012 r. w sali widowiskowej KDK odbył się uroczysty Koncert Świąteczny w wykonaniu Konin Band Orchestra oraz dzieci
i młodzieży z sekcji wokalnej MDK w Kutnie.
Organizatorami koncertu byli Prezydent Miasta Kutno oraz Regionalne Towarzystwo Muzyczne w Kutnie.
Koncert był formą podziękowania instytucjom i organizacjom pozarządowym za współpracę z Samorządem Miasta Kutno.
W koncercie zabrzmiały polskie kolędy i pastorałki, ale też światowe przeboje świąteczne. 

więcej - kliknij na foto


W dniu 10 listopada 2012 r. w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca
dzieci i młodzież z sekcji wokalnej MDK w Kutnie wystąpiły w koncercie pieśni i piosenek patriotycznych „Dla Ciebie Polsko”.
Koncert towarzyszył miejskim obchodom Święta Niepodległości i zakończył tydzień Spotkań z Historią.
Niebawem większość z zaprezentowanych utworów będzie można usłyszeć na autorskiej płycie kutnowskich młodych wykonawców „Dla Ciebie Polsko”. 

więcej - kliknij na foto


Miło jest nam poinformować, iż ukazała się płyta DVD z Koncertem Galowym VII Festiwalu im. Szaloma Asza, którego byliśmy organizatorem.
 

więcej - kliknij na foto


Dzień wolontariusz 2012
Po raz kolejny sekcja wokalna MDK oraz Chór Szkół Kutnowskich uczestniczyli w obchodach Dnia Wolaontariusza, który jest podziękowaniem wszystkim wolontariuiszom i sponsororm Wielkeij Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gwiazdą tegorocznej edycji był Stachurski.

więcej - kliknij na foto


Koncert Świąteczno-Noworoczny  2011
W sali widowiskowej KDK odbył się Koncert Świąteczny w wykonaniu dzieci i młodzieży z sekcji wokalnej MDk w Kutnie. Przed tłumnie zgromadzoną publicznością młodzi wykonawcy zaśpiewali najpopularniejsze polskie kolędy oraz polskie i światowe hity świąteczne.

więcej - kliknij na foto


Koncert Finałowy Festiwalu Literackiego im.Szaloma Asza - "Stąd jestem tutaj się urodziłem".
W koncercie wytapili zawodowi muzycy i amatorzy, a twórcami koncertu byli ludzie związani z naszym miastem - tu urodzeni, absolwenci kutnowskich szkół, niektórzy do tej pory związani zawodowo z Kutnem.

więcej - kliknij na foto

Dzień wolontariusz 2011
Gwiazdą tegorcznej edycji Dnia Wolontariusza była Kasia Kowalska. W koncercie dedykowamym wszystkim wolontariuszom oraz sponsorom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystąpił także Chór Szkół Kutnowskich oraz sekcja wokalna MDK w Kutnie.

więcej - kliknij na foto


Dzień wolontariusza 2010 
Podczas obchodów Dnia Wolontariusza Chór Szkół Kutnowskich oraz wokaliści z sekcji wokalnej MDK w Kutnie mieli okazję zaśpiewania
z Gwiazdą tegorocznej edycji Zbigniewem Wodeckim. Koncert został przyjęty niezwykle ciepło przez zebraną ok. 700-osobową publiczność. 

więcej - kliknij na foto


Koncert Świąteczny 2009
W Koncercie Świątecznym wystąpili dzieci i młodzież z sekcji wokalnej MDK w Kutnie oraz Chór Szkół Kutnowskich.  Koncert odbył się w hali sportowej SP nr 9 w Kutnie, zgromadził ok. 700 - osobową publiczność.  Życzenia świąteczne zebranym złożyli Prezydent Miasta Kutno P. Zbigniew Wdowiak oraz Przewodniczący Rady Miasta Kutno P. Jacek Sikora.

więcej - kliknij na foto


Odsłonięcie pomnika Marszałka Józefa Piłsudsliego
11 listopada 2008 r. na Placu Piłsudskiego w Kutnie nastąpiło uroczyste odsłonięcie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. Pdczas uroczystości wystąpił Chór Szkół Kutnowskich, Chór Speranza, a solo piosenkę pt. "11 Litopada" zaśpiewał 12-letni Michła Dudkowski.

więcej - kliknij na foto


Śpiewajmy Niepodległej 2008
Pierwszy występ ponad dwustuosobowego Chóru Szkół Kutnowskich w Kutnowskim Domu Kultury.  Wystąpił też Chór Spranza oraz solistka Anna Jeremus  - Lewandowska, która imprezę również poprowadziła. Wraz z artystami znane i lubiane pieśni patriotyczne śpiewała zebrana publiczność.

więcej - kliknij na foto


Koncert "Nie pytaj o Polskę" (10 listopada 2007r.) realizowany z grantu Ministerstwa Edukacji Narodowej przy wsparciu Prezydenta Miasta Kutno

więcej kliknij na foto

Kliknij, aby edytować treść...
Kreator stron internetowych - przetestuj